неділя, 6 березня 2016 р.

Дев'ята крапля. Вчені вперше зняли на відео найповільніший експеримент у світі

Фізикам вдалося отримати перший відеозапис експерименту, який проводиться у музеї Дубліна з 1944 року, пише Nature News.

Як зазначає видання, вперше за історію експерименту вченим вдалося зафіксувати на плівці рух бітумної маси через скляну колбу, яка за майже 70 років дала лише вісім крапель.

За словами авторів відеозапису, незважаючи на уявну простоту досліду, досі зафіксувати момент падіння краплі нікому не вдавалося.

Аналогічний експеримент проводять в Австралії, але в момент падіння останньої краплі камера виявилася тимчасово вимкненою.

Вчені визнають, що їхній дослід не має великої цінності з точки зору фізики чи хімії. Nature News, описуючи роботу дослідників, додає що раніше прикладом повільної течії речовини вважалося скло. Але пізніше цю думку було визнано міфом: якщо скло і тече, то вкрай повільно, помітні зрушення можна помітити тільки через мільйони років.

Американські фізики створили принтер мікросхем

Фізики з Північно-Західного університету у місті Еванстон створили настільний “принтер” мікросхем, який дозволяє “друкувати” складні напівпровідникові прилади та наноструктури, пише журнал Nature.

За словами керівника групи дослідників Чада Міркіна, їхній пристрій можна буде використовувати в побуті.
"З нашим принтером вам не доведеться бути мільярдером і вкладати свої гроші в інструменти, і ви відразу зможете конструювати будь-які прилади і використовувати їх на місці. Вам не доведеться створювати маску або шаблон для кожної його нової версії. У випадку з нашим принтером, ви просто змушуєте промені лазера "танцювати" по кремнієвій пластині і створювати той "малюнок", який вам потрібен", - зазначив Міркін.
Винахід ґрунтується на технології літографії "променевого пір'я", ключовим елементом якої є лазерні мікровипромінювачів.
Фізики навчилися розбивати такі промені на тисячі окремих потоків за допомогою системи мікродзеркал і використовувати їх для видалення "непотрібних" частин на кремнієвій пластині.
За словами розробників, їхній прилад дозволяє швидко виготовляти прототипи мікросхем та інших видів наноструктур будь-яких розмірів. Крім того, він не потребує виготовлення дорогих масок і шаблонів, що значно скорочує витрати на розробку і "друк" таких мікросхем.
Використовуючи цю методику вчені зібрали прототип "принтера" мікросхем, що вміщається на письмовому столі і не відрізняється за габаритами від звичайних пристроїв для друку.
За оцінками вчених, перші комерційні версії таких принтерів з'являться через 2-3 роки.
Нагадаємо, у червні минулого місяця військово-морські сили США повідомили про те, що цього року запустять у Норфолку експериментальний центр тривимірного друку. Нова розробка привернула увагу військових потенціалом швидкого і дешевого створення унікальних ливарних форм і моделей кораблів для гідродинамічних тестів.

На думку вчених, на ранніх етапах розвитку Всесвіт нагадував заплутані дроти навушників. 

Вчені запропонували пояснення тривимірності Всесвіту Вчені з Великобританії, США, Німеччини та Португалії спробували пояснити просторову тривимірність Всесвіту і вказати на можливі причини його раннього інфляційного розширення. На думку вчених, структура вакууму на ранніх стадіях розвитку Всесвіту являла собою мережу щільно завузлених і пов'язаних між собою силових трубок. Вчені припускають, що вони сформувалися в ході КХД-подібного космологічного фазового переходу. Тривимірність простору вчені пояснили топологічною стійкістю мережі з одновимірних силових трубок, а інфляційну стадію еволюції Всесвіту — вивільненням енергії, що супроводжує розширення мережі трубок і її охолодженням. Структуру Всесвіту на ранніх стадіях розвитку автори дослідження порівнюють з заплутаними проводами навушників. Експериментального підтвердження своєї гіпотези вчені не запропонували.
Більше читайте тут: http://dt.ua/TECHNOLOGIES/fiziki-sprobuvali-poyasniti-trivimirnist-vsesvitu-183528_.html