Фізики з Північно-Західного університету у місті Еванстон створили настільний “принтер” мікросхем, який дозволяє “друкувати” складні напівпровідникові прилади та наноструктури, пише журнал Nature.
За словами керівника групи дослідників Чада Міркіна, їхній пристрій можна буде використовувати в побуті.
"З нашим принтером вам не доведеться бути мільярдером і вкладати свої гроші в інструменти, і ви відразу зможете конструювати будь-які прилади і використовувати їх на місці. Вам не доведеться створювати маску або шаблон для кожної його нової версії. У випадку з нашим принтером, ви просто змушуєте промені лазера "танцювати" по кремнієвій пластині і створювати той "малюнок", який вам потрібен", - зазначив Міркін.
Винахід ґрунтується на технології літографії "променевого пір'я", ключовим елементом якої є лазерні мікровипромінювачів.
Фізики навчилися розбивати такі промені на тисячі окремих потоків за допомогою системи мікродзеркал і використовувати їх для видалення "непотрібних" частин на кремнієвій пластині.
За словами розробників, їхній прилад дозволяє швидко виготовляти прототипи мікросхем та інших видів наноструктур будь-яких розмірів. Крім того, він не потребує виготовлення дорогих масок і шаблонів, що значно скорочує витрати на розробку і "друк" таких мікросхем.
Використовуючи цю методику вчені зібрали прототип "принтера" мікросхем, що вміщається на письмовому столі і не відрізняється за габаритами від звичайних пристроїв для друку.
За оцінками вчених, перші комерційні версії таких принтерів з'являться через 2-3 роки.
Нагадаємо, у червні минулого місяця військово-морські сили США повідомили про те, що цього року запустять у Норфолку експериментальний центр тривимірного друку. Нова розробка привернула увагу військових потенціалом швидкого і дешевого створення унікальних ливарних форм і моделей кораблів для гідродинамічних тестів.
Немає коментарів:
Дописати коментар